EVDE ACISIZ KAN TAHLİLİ PDF Yazdır e-Posta

 İsrail’de geliştirilen yeni kan tahlil aleti %40 daha az  acıtıyor.

 Kimse parmağı delen kan tahlillerinden hoşlanmaz. Hastanın canını acıtır, tahlili yapanı da hastayı acıttığından ve gerekli miktarı alma mesuliyetini yükler. İsrailli start-up RapiDx bütün bu problemleri çözecek kullanıldıktan sonra atılan alet geliştiriyor..

 

Kimse parmağı delen kan tahlillerinden hoşlanmaz. Hastanın canını acıtır, tahlili yapanı da hastayı acıttığından ve gerekli miktarı alma mesuliyetini yükler. İsrailli start-up RapiDx bütün bu problemleri çözecek kullanıldıktan sonra atılan alet geliştiriyor.. HIV den kolesterol ölçümüne kadar birçok değişik tahlil için kullanılabiliyor. RapiDx CEO su Erez Rosenfeld ” Kullanımı kolay, can acıtmıyor ve neticeler güvenilir ” dedi.

Orta parmak veya yüzük parmağına  konan halka  belirli tahlil için gerekli kan miktarını parmağı sıkmaya gerek kalmadan alıyor. Sistem gerekli kan miktarının alındığını gösterince hasta halkayı çıkarıp, bandı alete koyup bir kaç saniye bekliyor.

Tel Aviv’de üslenmiş şirket 2008 yılında Nili Tamir tarafından kuruldu. Sourasky’s Hemathology Institute ve Hematoloji ve kemik iliği nakli bölümü ile yapılan ortak çalışmalarda sistemin geliştirilmesine çalışılmaktadır.

Bu alet hastaların kendi kullanabildikleri ve sonuçlarına güvenebildikleri zaman rahatlıkla evde kullanılabilecek bir sistem oluşturacaktır.

 

Haber Kaynağı 03/01/2011

 
< Önceki   Sonraki >

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.9329 3.9486
EUR 4.8482 4.8677

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech