Netanyahu, Erdoğan'ı arayıp teşekkür etti. PDF Yazdır e-Posta

 

netanyahu_with_thy_plane

 

Netanyahu göreve geldiğinden bu yana ilk kez Tayyip Erdoğan’ı arayarak bu olayın ikili ilişkilerde bir gelişme habercisi olabileceğini söyledi.

 İsrail – Türkiye ilişkilerinin gerilediği iki yılın sonunda, Netanyahu, Cuma günü meslektaşı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüşerek, Türkiye’nin, İsrail’in kuzeyinde şiddetle devam eden yangınla mücadele verdiği destek için teşekkür etti.

İkili, Netanyahu’nun bir buçuk yıl önce başbakanlık görevine gelişinden bugüne ilk kez konuştu.  Türkiye’nin İsrail ile ilişkileri, İsrail’in iki yıl önce Gazze’ye saldırısının akabinde, Mayıs ayında İsrail komandolarının, Gazze’ye yardım gemisine çıkarak, iki Türk vatandaşını öldürmesiyle en düşük seviyeye inmişti.

Erdoğan, Carmel’deki büyük yangında hayatını kaybedenler için duyduğu  üzüntüyü dile getirerek, Türkiye’nin yangının üstesinden gelmede İsrail’e yardım edeceğini söyledi.  Netanyahu, Erdoğan’a teşekkür ederek, bu felaketin en azından, iki ülke arasındaki buzların erimesine vesile olmasını dilediğini belirtti.

Türkiye, İsrail’e, Kuzey İsrail’deki yangının kontrol altına alınabilmesi için, en az iki adet yangın söndürme uçağı göndermişti.

Haberin Kaynağı – 3/12/2010

 
< Önceki   Sonraki >

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.7750 3.7901
EUR 4.6334 4.6520

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech