İsrail Hindistan ile Serbest Ticaret Anlaşması İmzalıyor PDF Yazdır e-Posta

Maliye Bakanı, kısa zamanda İsrail pazarının ucuz ürünlerle dolup taşma beklentisine rağmen, bu anlaşmanın sınırsız fırsatlar açacağını belirtti.

İsrailli girişimcinin önünde, yepyeni iş fırsatları açılmak üzere. Maliye Bakanı Yuval Steinitz, perşembe günü, Hindistan ile Serbest Ticaret Anlaşması imzalamak üzere olduklarını duyurdu.

Shefayim'deki bir ticaret kongresinde konuşma yapan Steinitz, anlaşmanın her iki ülkede, birçok ithalat ve ihracat girişimcisine KDV muafiyeti sağlayacağını belirtti.

İsrail'in şu anda, ABD, Avrupa Birliği, Ürdün, Mısır, Türkiye ve birçok Latin Amerika ülkesi ile serbest ticaret Anlaşması mevcut.

 

Hükümet bir süredir, bu küçük pazarın, ucuz ürünlerle dolup taşacağı endişesiyle, Çin ve Hindistan ile, bu tür anlaşmalar yapmaktan kaçınıyordu. Fakat İsrailli girişimcilerin, batı pazarının ekonomik kriz nedeniyle tepkisiz kaldığı yönündeki şikayetleri, Maliye Bakanlığı'nı  bu konuyu değerlendirmeye zorladı.

Steinitz, Şubat ayında Hindistan'ı ziyaret etmeye hazırlanıyor.

Maliye Bakanlığı yetkilileri, pazarın ucuz ürünlerle dolup taşacak olmasını dezavantaj olarak nitelendirirken, anlaşmanın avantajlarının, dezavantajlarından çok daha fazla olduğunu belirtti.

Geçen Ağustos ayında, Hindistan pazarı, İsrailli ihracatçıların listede yer alan ikinci hedefi oldu. Yılın son çeyreğinde o bölgeye ihracatta %102 artış sağlandı.

Haber Kaynağı - 25/11/2010

 
< Önceki   Sonraki >

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.9580 3.9738
EUR 4.8818 4.9014

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech