HP veya IBM 1 Milyar $'a RADWARE'i satın almaya hazirlaniyor PDF Yazdır e-Posta
CEO Roy Zisapel ve babası Yehuda Zisapel bu anlaşmadan 200 Milyon $ almayı bekliyor.

Kaynakların belirttiğine göre, akıllı ağ iletişimi çözümleri geliştiren Radware Ltd’in HP veya IBM’e satışı konuşuluyor.

14 yıldır faaliyet gösteren ve 10 yıldır halka açık bir şirket olan Radware, dünyanın en büyük şirketlerinden birinin parçası olmak üzere. Bugün hem HP hem de IBM Radware’in teknoloji ortağıdır.

Anlaşmanın tahmini değeri 945 Milyon $, yani hisse başına düşen değer 45$, bu da piyasa değerinin %60 değer kazanması anlamına geliyor. Şirketin hisse değeri 2000 yılından beri bu kadar yükselmemişti. Bu İsrail’in son yıllardaki en büyük çıkışı olacak.

Radware,  Zisapel kardeşler, Yehuda ve Zohariın sahip olduğu, birçok start-up ve halka açık şirketin yer aldığı, teknoloji şirketleri topluluğu RAD Group’un parçası.

1996 yılında kurulan Radware, şirketlerin ve organizasyonlarin websitelerinde sanal trafik sıkışık olduğunda, gerçek zamanlı olarak, ağ çözümleri donanımı sunmaktadır.

Ağustos ayında, Radware’in hisse değeri %30 yükseldi ve bu durum şirketin satın alınması için ilgi artışını yaratmış olabilir.

Birkaçgün önce analist Oppenheimer, hisselerin hedef fiyatını 26 $’dan 30 $’a çıkardı.Bu, Radware’in sahiplerinin, şirketin satışı için yaptıkları ilk müzakere olmamakla beraber, daha önce sunulan fiyatlar 1 Milyar $’a yakın bile değildi. Ocak 2000 yılında 800 milyon $’lık bir teklif almıştı.

Haber Kaynağı – 27/09/2010    

 
< Önceki   Sonraki >

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.9580 3.9738
EUR 4.8818 4.9014

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech