İsrail Küresel rekabet sıralamasında yükseliyor PDF Yazdır e-Posta

Son üç yıl içinde İsrail 13 sıra aşağı düşmüştü.

 

world_economic_forum

İsrail’in rekabet sıralamasındaki düşüşü sona erdi. İsrail, 2010-02011 Dünya Ekonomik Forumu’nun küresel rakabet raporunda, 3 sıra yükselerek, 24.’lüğe yerleşti.

Bu sene sıralamanın başında, geçen sene de olduğu gibi İsviçre vardı. Sıralamanın devamında yeralan ülkeler sırasıyla, ABD, Singapur, İsveç,  Almanya, Japonya oldu.  İsrail’i hemen arkasından  25. Sırayla Birleşik Arap Emirlikleri ve 26. Sırayla Malezya takip etti.

Rapora göre, İsrail’de iş yapmanın zorluklarından bazıları, devlet bürokrasisinin etkisi, altyapının kalitesi ve vergi yükü. Rapor buna ek olarak, İsrail’in eğitime verdiği önemi arttırması gerektiğini vurguladı.

En yüksek sıralamadaki Ortadoğu ülkesi 17. Sıradaki Katar oldu.

Dünya Ekonomik Forumu’nun kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı  Klaus Schwab “ Ekonomik politikaları belirleyenlerin, kendi ekonomilerinin geleceğin ekonomik görüntüsünde iyi icra edebilmeleri  için gerekli hazırlıkları yaparken,  aynı zamanda mevcut ekonomik zorluklarla başa çıkmaya çalışıyorlar. Böyle bir küresel ekonomik ortamda, ülkelerin, ekonomik büyüme ve gelişmeyi destekleyici  finansman temellerini  yerleştirmeleri,  herzamankinden daha önemli.” Dedi.

Haber Kaynağı – 13/09/2010

 
< Önceki   Sonraki >

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.7750 3.7901
EUR 4.6334 4.6520

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech