Arap Sektörü ilk endüstriyel parkına kavuşuyor PDF Yazdır e-Posta

wertheimerNazareth  Endüstriyel Parkı’nın temel atma töreninde,  Ticaret Bakanı,  projenin, çevredeki  istihdama ve  Arap ve Yahudiler arasındaki  ilişkilere katkı sağlayacağını belirtti.

Sanayi Ticaret ve Çalışma Bakanı Sn. Binyamin Ben-Eliezer, Stef Wertheimer’ın fikri  olan Nazaret  Endüstriyel Park’ının temel atma töreninde : “Endüstriyel Park Projesi, Arap sektöründe, konusunun ilk örneği. Bunun yanında,  Nazaret şehrinde ve yakın çevresinde bir değişim yaratmak , çevreye istihdam sağlamak  ve Yahudiler ile Araplar arasındaki ilişkilere katkı sağlamak amacını taşıyor” dedi.

İşadamları, sanayiciler, heyet temsilcileri ve  yetkililerin katıldığı törene, Azınlıklarla İlişkiler Bakanı Avishay Braverman, İsrail Merkez Bankası Başkanı Stanley Fisher ve Nazaret Belediye Başkanı Ramez Jaraisi de katıldı. Törende, İsrail’deki Avrupa Birliği Büyükelçisi Andrew Stanley ve Endüstriyel Park’ın müdürü Shawki Khatib de bulundu.

Bakan Ben-Eliezer tören sırasında “ Endüstriyel Park, bölgedeki istihdam sorununa çözüm sunacak, fabrikaların ve işletmelerin gelişmiş bir endüstriyel alandan ve altyapıdan, elverişli ulaşımdan, yetenekli işgücünden yararlanabilecekleri  bir mıknatıs görevi görecek” dedi ve şöyle ekledi: “Arap nüfusu, İsrail ekonomisine, yetenekleriyle katkıda bulunabilecek  büyük bir potansiyel. Bu poyansiyelden  en iyi şekilde faydalanmayı bilmemiz gerek. Bu nüfusun, mevcut işgücüne yeterince katılamıyor olması, bizi ülke olarak üzmektedir.”

“Ülkemizdeki sosyal farklar, İsrail’de birlikte varolmayı tehlikeye sokan sosyal sorunlar yaratmaktadır.  Umarım ki, bu tür projeler, , İsrail topraklarında eşitlikçi bir hayat için, bir temel ve bir örnek oluştururlar.

 12/07/2010 – Haberin kaynağı

 
< Önceki   Sonraki >

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.9059 3.9216
EUR 4.8212 4.8405

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech