İSRAİL EUREKA BAŞKANLIĞINI ÜSTLENİYOR PDF Yazdır e-Posta

İsrail dünya çapındaki en kapsamlı bilimsel araştırma ve geliştirme programlarından biri olan Eureka’nın Başkanı oluyor. 2000 yılından beri Eureka’nın üyesi olan İsrail şirketleri bu kurumun yapmış olduğu projelerin %10’undan fazlasına aktif olarak katılıyor. İsrail Eureka Başkanı olarak önümüzdeki yıl 5 etkinliğe ev sahipliği yapacak.

İsrail, dünyadaki en büyük ortak araştırma ve geliştirme girişimlerinden biri olan, pan-Avrupa Eureka programı döner başkanlığını üstleniyor.

İsrail 2000 yılından bu yana Eureka üyesi olmakla beraber, İsrailli şirketler, organizasyonun sunduğu projelerin %10’dan fazlasına katılmış bulunmaktadır.

 

İsrail Sanayi Ticaret ve Çalışma Bakanı Benjamin Ben-Eliezer, bu başkanlığın, İsrail’in Ar&Ge konusundaki olağanüstü yeteneklerinin Avrupa tarafından tanınmasıdır dedi. Aynı zamanda bu vesileyle birçok sayıda bilim adamlarının, büyük şirket başkanlarının ve üst düzey yetkililerin İsrail’i ziyaret edeceklerini söyledi.

 

İsrail Eureka başkanı olarak, önümüzdeki yıl boyunca, Eureka üyelerini beş ayrı etkinlikte misafir edecektir. Bu yıl programın 25. Yıldönümü vurgulanacaktır.

 

İsrail başkanlığı Berlin’de yapılacak grup toplantısında resmen devir alacaktır. Aynı zamanda Eureka, 23’ü İsrailli katılımcı olmak üzere, 150 yeni projeye onay verecektir.

 

 

 
< Önceki   Sonraki >

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.7750 3.7901
EUR 4.6334 4.6520

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech