Küresel kriz son aşamasında

stanley_fischerİsrail Merkez Bankasi Başkani;  IMF ve Dünya Bankası ile yapılan toplantıda, Avrupa kurumları ve Uluslararası Para Fonu’nun , piyasalar ve küresel ekonomiyi  istikrara kavuşturmada yardımcı olduğunu söyledi.

İsrail Merkez Bankası’ndan Stanley Fisher, Pazar günü, IMF ve Dünya Bankası arasında yapılan toplantıda, “Bazı ülkelerde hala bir durgunluk yaşıyoruz ancak küresel mali kriz, son aşamada” diye belirtti.

Fisher, basına kapalı olan toplantıda "hâlâ küresel ekonomide gelecek gelişmeler hakkında çok belirsizlik var," dedi.

Bu nedenle piyasalara ulaşan her olumsuz bilginin, dünyanın çeşitli ülkelerinde devam eden durgunluğun çıkışına ilişkin değerlendirmelere etkisi vardır.

Devamı...
 
İsrail OECD'ye Üye Olarak Kabul Edildi

İsrail, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü’ne(OECD) üye olarak kabul edildi. 31 üyesi olan birlik, İsrail’in yanı sıra Estonya ve Slovenya’nın da birliğe katılımını onayladı. Üç ülkenin üye olarak kabul edilmesi ile ilgili 27 Mayısta Pariste resmi bir tören düzenlenmesi bekleniyor. OECD Genel Sekreteri Angel Gurria yapmış olduğu açıklamada Estonya, İsrail ve Slovenya’nın katılımıyla beraber daha çoğulcu ve açık bir OECD’nin küresel ekonomide daha etkin bir rol oynayacağını belirtti.

 
Google İsrail'de ilk alimini yapti

Bir start-up şirketi olan Lab Pixies, Igoogle ve Iphone gibi kişisel internet platformlarına yönelik, hesap makinesi, tercüme programları ve takvimler geliştirir. Lab Pixies’in, internet devi Google tarafından 25 Milyon Dolara satin alındığı sanılıyor.

 
<< İlk < Önceki 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Sonraki > Son >>

Sonuç 94 - 96 Toplam 116

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.7750 3.7901
EUR 4.6334 4.6520

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech