BURSADAN JAPONYA'YA İSRAİL TEKNOLOJİSİ SATILACAK

better-place_logoTokyo’daki Elektrikli Taksi Durağı Bursa’da üretilen İsrail Teknolojisi Kullanacak

Japonya’nın Tokyo şehrinde hizmete girecek olan elektrikli taksi durağı İsrailli Better Place şirketinin üretmiş olduğu batarya anahtarını kullanacak. Better Place üretmiş olduğu yeni teknolojiyle, elektrikli arabalara yeni batarya takılması sürecini iki dakikanın altına indirmiş bulunuyor. Üç aylık bir deneme projesi olarak gerçekleştirilecek olan elektrikli taksi durağı projesi, Japon hükümeti tarafından da destekleniyor.

Petrole bağımlılığı azaltmak için elektrikli araçlara yönelen ve tüm dünyada elektrikli araç altyapısını hazırlayan tek ülke olan İsrail, araç üretimi için Bursa’daki Oyak Renault fabrikası ile anlaşmaya varmıştı. İsrail, bu fabrikada üretilecek Fluence modelinin en büyük müşterisi olacak. Bursa’da bu yılın son aylarında seri üretime başlayacak olan Fluence, 2011 yılının başında İsrail’e sevk edilmeye başlayacak.

16 Haziran 2010

http://www.salom.com.tr/news/detail/15982-Israilli-Sirketten-3D-Hareket-Algilayici.aspx

 

Orijinal metin

http://www.betterplace.com/the-company-pressroom-pressreleases-detail/index/id/better-place-opens-first-electric-vehicle-demonstration-center

 
ORMAT JAPONYA'DAKİ JEOTERMAL PROJELERİNİ İNŞA EDECEK

ormatJeotermal enerji üreticisi Ormat Teknoloji A.Ş. iştiraki Ormat International  Inc. Japon JFE Engineering Corporation ile Japonya'daki jeotermal enerji santrallerini inşa edip işletmek konusunda işbirliği kararı aldılar.

Şirketler mühendislik tedarik ve inşaat bazında projeler, Ormat tescilli çift dönüşümlü enerji dönüştürücüleri ve jeotermal kombineli dönüşüm birimleri geliştirecektir. Ormat enerji üretim donanımını ve ilgili mühendislik hizmetlerini tedarik ederken, JFE Mühendislik, altyapıları, enerji santrallerini ve alan tesislerini inşa edecektir.

Ormat Teknolojileri başkanı ve CTO’su  Lucien Bronicki ‘’ Itochu Corporation’ın süregelen desteği ve JFEE ile olan işbirliğimizin getireceği sinerji sayesinde Japonya’daki teknoloji ve malzemelerimiz için mükemmel servis sağlayacağımıza ve Japon jeotermal endüstrisinin öngörülen büyümesindeki katkımızda bize yol göstereceğine inanıyoruz’’dedi.

 

28/06/2010

Globes [online], Israel business news - http://www.globes.co.il/serveen/globes/docview.asp?did=1000570227&fid=942

 
İsrail Ofek9 uydusunu uzaya yolladı

ofek9Ofek 9,  uzaktan algılama özelliğine sahip gelişmiş bir uydu olarak tanımlandı.

Raporlar, İsrail’in uzaya gönderdiği uydunun,   İran’ın nükleer çalışmalarını gözetlemek amacıyla kullanılacağını belirtiyor.

Ofek 9, İsrael’in dünya çevresinde dolaşan 4 casus uydusundan biri.

Hayim Eshed, İsrail’in askeri uzay program direktörü, “artık hedef üzerinde bir çift gözümüz daha olduğundan, İsrail’in operasyonel esnekliği arttı.” diyerek Jerusalem Post’a açıklamada bulundu.

İsrail Basını, uydunun yüksek çözünürlükteki kameralarının,  İran’ı yakın takipte tutma çabalarını arttıracağını belirtti.

Batı’nın yanı sıra, İsrail de, Tahran’ın inkâr etmesine rağmen,  İran’ın sivil nükleer program maskesi altında nükleer silah geliştirdiğinden şüpheleniyor.

Casus uyduların yanı sıra, İsrail’in çok sayıda iletişim uydusu bulunmakta.

 

23/06/2010 - Haber Kaynağı

 
<< İlk < Önceki 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Sonraki > Son >>

Sonuç 88 - 90 Toplam 116

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.9329 3.9486
EUR 4.8482 4.8677

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech