OECD Konferans İsrail'de ilk kez yapılacak

oecdKudüs, Ekim ayında, bu  ekonomik organizasyonun Turizm komitesini ağırlayacak. Turizm Bakanlığı yetkilileri, İsrail’de konferansı gerçekleştirme kararını, bir ekonomik potansiyel olarak İsrail’in turizminin güven verdiği yönünde değerlendirdiler.

Yıllarca Paris’te yapıldıktan sonra, resmi bir OECD konferansı,  İsrail’de yer alacak. Konferansa, organizasyonun Turizm komitesinin liderleri katılacak.

Geçen hafta, Turizm Bakanlığı Genel  Direktörü Noaz Bar-Nir, Turizm Komitesinin toplantısına katılarak, İsrail’in, Ekim ayında, OECD’nin 86. Konferansına ev sahipliği yapmak için gerçekleştirdiği hazırlıkları anlattı.

OECD üye ülkelerinin Turizm Bakanları toplantısı, daha sonra, Turizm Bakanı Stas Mizeshnikov desteğinde devam edecek.  Konferansa, Turizm Bakanları, temsilciler ve misafir ülkelerden de katılımcılar davetli olacak.

Üç gün sürecek olan konferans 20 Ekim tarihinde başlayacak.

29/06/2010 – Haber Kaynağı

 
İSRAİL EUREKA BAŞKANLIĞINI ÜSTLENİYOR

İsrail dünya çapındaki en kapsamlı bilimsel araştırma ve geliştirme programlarından biri olan Eureka’nın Başkanı oluyor. 2000 yılından beri Eureka’nın üyesi olan İsrail şirketleri bu kurumun yapmış olduğu projelerin %10’undan fazlasına aktif olarak katılıyor. İsrail Eureka Başkanı olarak önümüzdeki yıl 5 etkinliğe ev sahipliği yapacak.

İsrail, dünyadaki en büyük ortak araştırma ve geliştirme girişimlerinden biri olan, pan-Avrupa Eureka programı döner başkanlığını üstleniyor.

İsrail 2000 yılından bu yana Eureka üyesi olmakla beraber, İsrailli şirketler, organizasyonun sunduğu projelerin %10’dan fazlasına katılmış bulunmaktadır.

 

İsrail Sanayi Ticaret ve Çalışma Bakanı Benjamin Ben-Eliezer, bu başkanlığın, İsrail’in Ar&Ge konusundaki olağanüstü yeteneklerinin Avrupa tarafından tanınmasıdır dedi. Aynı zamanda bu vesileyle birçok sayıda bilim adamlarının, büyük şirket başkanlarının ve üst düzey yetkililerin İsrail’i ziyaret edeceklerini söyledi.

 

İsrail Eureka başkanı olarak, önümüzdeki yıl boyunca, Eureka üyelerini beş ayrı etkinlikte misafir edecektir. Bu yıl programın 25. Yıldönümü vurgulanacaktır.

 

İsrail başkanlığı Berlin’de yapılacak grup toplantısında resmen devir alacaktır. Aynı zamanda Eureka, 23’ü İsrailli katılımcı olmak üzere, 150 yeni projeye onay verecektir.

 

 

 
TEVA MEME KANSERİ TEDAVİSİ İÇİN

tevaAMERİKAN GIDA ve İLAÇ KURUMU’N DAN (FDA) İZİN ALDI

Teva jenerik ilaç Arimidex’in ticari lansmanına başladı.

Jenerik ilaç devi Teva İlaç Firması,  Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu’nun(FDA) , Teva’nın meme kanseri ilacı AstraZeneca’nın jenerik versiyonu olan Arimidex’i onayladığını bildirdi.

IMS satış verilerine dayanarak, ilacın senelik satışları 916,8 milyon dolar civarı olduğu saptandı.

Teva, şirketin AstraZeneca’nın jenerik versiyonu olan Arimidex’in ticari lansmanının Anastrozole 1 mg tablet olarak yapılmaya başladığını bildirdi. İlaç menopoz dönemi sonrası kadınlarda görünen bazı meme kanseri türlerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

29 Haziran 2010

Globes Israel business news - http://www.globes.co.il/serveen/globes/docview.asp?did=1000570284&fid=942

 
<< İlk < Önceki 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Sonraki > Son >>

Sonuç 85 - 87 Toplam 116

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.7750 3.7901
EUR 4.6334 4.6520

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech