Ekim Ayı Faiz Oranı %2 Olarak Saptandı

Israel Merkez Bankası, Ekim ayı faiz onranlarının %0,25 oranında yükselmesinin ihracatçılara zarar verebileceği uyarılarını reddetti.

Fischer enflansyondan dolayı endişeli olduğunu belirtti.İsrail Merkez Bankası Başkanı (Bank of Israel) Stanley Fischer Ekim ayı faiz oranlarını %0,25 oranında yükselterek, %2 olarak açıkladı. Pazartesi günü yapılan açıklama İsrail Merkez Bankasında tartışmalara yol açtı. Son uygulamanın baskıları özellikle gayrimenkul piyasasında etkili oldu.

Devamı...
 
HP veya IBM 1 Milyar $'a RADWARE'i satın almaya hazirlaniyor
CEO Roy Zisapel ve babası Yehuda Zisapel bu anlaşmadan 200 Milyon $ almayı bekliyor.

Kaynakların belirttiğine göre, akıllı ağ iletişimi çözümleri geliştiren Radware Ltd’in HP veya IBM’e satışı konuşuluyor.

14 yıldır faaliyet gösteren ve 10 yıldır halka açık bir şirket olan Radware, dünyanın en büyük şirketlerinden birinin parçası olmak üzere. Bugün hem HP hem de IBM Radware’in teknoloji ortağıdır.

Anlaşmanın tahmini değeri 945 Milyon $, yani hisse başına düşen değer 45$, bu da piyasa değerinin %60 değer kazanması anlamına geliyor. Şirketin hisse değeri 2000 yılından beri bu kadar yükselmemişti. Bu İsrail’in son yıllardaki en büyük çıkışı olacak.

Devamı...
 
Google, İsrail şirketi Quiksee'yi satın aldı.

Dev arama motoru Google, İsrail’de ikinci firmasını satın alıyor. 

Google’ın satın  aldığı start-up firması Quiksee’nin fiyatının birkaç milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. Bu konuda her iki firma da cevap vermeyi  reddetti.

Quiksee firması, 2007 yılında, CEO Gadi Royz, Ar-Ge’den sorumlu başkan yardımcısı Rony Amira, CTO Assaf Harel ve Pavel Yosifovich tarafından kuruldu.  Firmanın yazılımı, internet kullanıcılarına, basit bir video klibi, interaktif video klibe dönüştürme imkanı veriyor. Kullanıcılar, bulundukları herhangi bir yerin resmini dijital kamera veya cep telefonu ile çekerek, dosyayı  Google Map’e yükleyebiliyor ve dünyadaki dinamik haritanın bir parçası olabiliyor.

Devamı...
 
<< İlk < Önceki 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Sonraki > Son >>

Sonuç 70 - 72 Toplam 116

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.9329 3.9486
EUR 4.8482 4.8677

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech