İsrail dev doğalgaz projesine başlıyor

İsrail’deki doğalgaz şirketlerinin, ABD merkezli Noble Energy önderliğinde bu hafta içinde son yılların en gelecek vaat eden doğalgaz projelerinden birine başlaması bekleniyor.

Yapılan araştırmalar, İsrail’in kuzey kıyısının 135 kilometre açıklarındaki Leviathan bölgesinin, İsrail’in 100 yıllık ihtiyacını karşılamaya yetecek, yaklaşık 453 milyar metreküp doğalgaz potansiyeline sahip olduğunu ortaya çıkardı.  

Hafta içinde keşif amacıyla yapılacak sondaj çalışmaları söz konusu miktarı doğrularsa, bu proje tarihi boyunca yakıt ithalatına bağlı olan İsrail’i bir doğalgaz ihracatçısında dönüştürebilir.      
Devamı...
 
ISRAEL @ MEDICA 2010

medica_logo17 - 20 Kasım 2010 tarihleri arasında, Almanya’nın Düsseldorf kentinde, dünyanın en büyük tıbbi malzeme fuarı olarak bilinen Medica 2010 düzenlenecektir.

Her sene olduğu gibi, bu sene de, İsrail, ulusal stantı ile bu fuarda yer alıp bünyesinde 43 farklı firmayı misafir edecektir. Estetik ve Dermatolojiden Jinekoloji ve Kadın Sağlığına, Kardiyovasküler ve Damar Sisteminden Solunum ve Pulmonere kadar 21 farklı alan bu stantta temsil edilecektir.

İsrail Tıp Endüstrisi 900’ü aşkın tıbbi cihaz üreticisi ile dünyanın en önde gelen tıp teknolojisi endüstrilerindendir. Bu firmalar sürekli olarak yarattıkları yenilikler ve geliştirdikleri ürünler ile, tıbbi cihaz pazarına öncülük etmektedir.

Devamı...
 
Stanley Fischer Dünyanın en iyi Banka Yöneticisi ödülünü kazandı

stanley_fischerFischer,  Ortadoğu’da, 2010 yılının en iyi banka yöneticisi seçildikten hemen 1 gün sonra,  Euromoney dergisi  onu, global mali kriz sonrası, İsrail ekonomisinin düzelmesini desteklediği için onurlandırdı.

İsrail Merkez Bankası Başkanı Stanley Fischer, Pazar günü, Washington DC’de 2010 yılının  en iyi banka yöneticisi seçildi.  Fischer dünyadaki tüm merkez bankası yöneticileri  arasından  bu ödüle layık görüldü ve bu ödülü Ortadoğu’nun ve Kuzey Afrika’nın en iyi banka yöneticisi seçildikten  hemen 1 gün sonra aldı.

Devamı...
 
<< İlk < Önceki 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Sonraki > Son >>

Sonuç 67 - 69 Toplam 116

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.9059 3.9216
EUR 4.8212 4.8405

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech