Yatırımcılar Soda Stream'e susadı

soda-stream_seltzer_starterNasdaq’ta satışa çıktığı ilk günden, hisselerin değeri %20 artış gösterdi. Hisseler bugün de açılışta %21 değer kazandı.

Wall Street yatırımcıları, ev tipi maden suyu sistemleri firması Soda Stream International Ltd.’nin (Nasdaq Soda) hisselerine susamıştı.  Hisseler dün satışa çıktığı ilk gün %20.6; bugün de   %22 yükselerek  29.24 USD’den satıldı.

Soda Stream, halka arzı sırasında hisse başına 20USD’dan, 109 Milyon Dolar’a yükseldi. Dün 24.12 Dolar’a yükselen 6,1 hisse işlem gördü.

Haberin Kaynağı – 4/11/2010

 
İsrail'in yollarını yenilemek için yeni program

highwayİsrail’in altyapısnı,  yeni,  genişletilmiş yollarla, kavşaklarla ve  tünellerle elden geçirecek, Milyar dolarlık yatırım planlandı. Program, daha az  kaza ve trafik sıkışıklığı vaadinde bulundu.

7,5 Milyar doların, önümüzdeki 5 yıl içinde, tünel, kavşak ve yeni yolların inşaasına ve mevcut yolların genişletilmesine ayrılacağı, Ulusal Yol Şirket programı tarafından bildirildi.

Bu program dahilinde,  75 kavşak, köprü ve tünel, 2011 – 2015 yılları arasında inşa edilecek,  250 kilometre yol yeni yollara eklenecek  ve 70 km yeni asfalt yol yapılacak.Yeni ve genişletilmiş  plan, yüzlerce mimar ve mühendisin katıldığı, Ulusal Yol Şirketi konferansında ortaya atıldı. Ulaşım ve Maliye Bakanlıklarının onayını bekleyen bu program, üç şeritli bir çok karayolunda hız sınırını saatte 110 km’ye çıkaracak.

Haberin Kaynağı – 11/08/2010

 
Stanley Fischer İyimserliği

bloomberg_businessweek_logos_18

 

 

 

2001 krizinde Türkiye ile ilgili görüşleri pek çok tartışmaya yol açan Fischer, bugün Türkiye konusunda çok daha iyimser ama bir o kadar da temkinli.

 Uluslararası Para Fonu (IMF) toplantıları geçtiğimiz haf ta Washing ton’da yapıldı. Toplantıların Türkiye’yi en çok ilgilendiren yanlarından biri, Türkiye’nin de içinde bulunduğu gelişmekte olan ülkelerin IMF’deki oy haklarının artırılması planıydı. Buna göre Çin, IMF içerisinde ABD’den sonra ikinci ya da Japonya’dan sonra üçüncü en güçlü ülke olacak. Türkiye’nin IMF’deki oy hakkı da artırılarak 30’lu sıralardan 20. sıraya yükselecek.

Bu sırada Türkiye’nin IMF içinde alacağı her destek kilit önem taşıyor. “Küçük bir ülke olduğumuz için IMF içinde kotamız düşük ama Türkiye’ye sürpriz bir destek sağlayabiliriz” diyor IMF’in eski Birinci Başkan Yardımcısı olan ve beş yıldır İsrail Merkez Bankası Başkanı olarak görev yapan dünyaca ünlü ekonomist Stanley Fischer.

Haberin Devamı - 17-23 Ekim Bloomberg Businessweek Türkiye 
 
<< İlk < Önceki 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Sonraki > Son >>

Sonuç 61 - 63 Toplam 116

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.7750 3.7901
EUR 4.6334 4.6520

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech