TEVA'nın CEO'su Fortune Dergisinde 20. sırada

Küresel iş dünyası dergisi, 2010 yılının iş adamı olarak, Netflıix'in CEO'su Reed Hasting'i seçti.

Dergi, İsrail Menşeili Teva firmasından bahsederek, jenerik ilaçları, rakiplerinden daha hızlı ve daha yüksek miktarda üretebiliyor olmasından övgüyle bahsetti.

Ford'un CEO'su Alan Mulally, Amerikan otomobil devini iflasın eşiğinden, küresel liderliğe taşımasından dolayı listede ikinci sırada yer alıyor.

Önde gelen ilk 50 işadamını içeren listenin 20. sırasında TEVA'nın CEO'su Shlomo Yanai yer alıyor. Derginin belirttiğine göre, Amerika'daki jenerik ilaç satışlarının %22'sini TEVA karşılamaktadır.

Haberin Kaynağı - 26/11/2010

 
İsrail Hindistan ile Serbest Ticaret Anlaşması İmzalıyor

Maliye Bakanı, kısa zamanda İsrail pazarının ucuz ürünlerle dolup taşma beklentisine rağmen, bu anlaşmanın sınırsız fırsatlar açacağını belirtti.

İsrailli girişimcinin önünde, yepyeni iş fırsatları açılmak üzere. Maliye Bakanı Yuval Steinitz, perşembe günü, Hindistan ile Serbest Ticaret Anlaşması imzalamak üzere olduklarını duyurdu.

Shefayim'deki bir ticaret kongresinde konuşma yapan Steinitz, anlaşmanın her iki ülkede, birçok ithalat ve ihracat girişimcisine KDV muafiyeti sağlayacağını belirtti.

İsrail'in şu anda, ABD, Avrupa Birliği, Ürdün, Mısır, Türkiye ve birçok Latin Amerika ülkesi ile serbest ticaret Anlaşması mevcut.

 

Devamı...
 
Babylon Online Çeviri Şirketi'nin cirosunda artış

babylon_onlineTürkiye’de de başarıyla hizmet veren Babylon’un CEO’su Alon Carmeli: Şirket gelir kaynaklarını çeşitlendirdiği için kar ve gelirlerinin arttığını bildirdi.

Online sözlük ve tercüme şirketi Babylon Ltd., 2010 yılının üçüncü çeyreğinde kar ve gelirlerinde önemli bir büyüme kaydettiklerini belirtti. Babylon’un geliri 2009’un aynı dönemine göre, bu sene  % 62 artış gösterdi.

CEO Alon Carmeli:

“Stratejilerimizi  temel alarak gelir kaynaklarımızı çeşitlendirmek, gelir ve karımızı arttırdı. Pazar payımızı arttırmak için, gelirimizin önemli bir bölümünü pazarlamaya ayırıyoruz.  Babylon şu anda, online arama ve pazarlama sektörlerinde, Google, Microsoft Bing, Ask.com gibi birçok şirketle çalışıyor. Küresel internet pazarı hızla büyüyor ve burada uzun vadeli başarı elde etmek, hızlı adaptasyonu ve yenilikle gelişmelere çabuk yanıt vermeyi gerektiriyor"

Haberin Kaynağı – 10/11/2010

 
<< İlk < Önceki 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Sonraki > Son >>

Sonuç 58 - 60 Toplam 116

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.7750 3.7901
EUR 4.6334 4.6520

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech