Türkiye İsrail Ortak Ar-Ge proje teklifi için 6. çağrı
Başvuru için son tarih: 1 Ağustos 2011

Kapsam:

Daha önceki çağrıların başarısı üzerine, Türkiye ve İsrail, teknoloji ve uygulamaların her alanında yenilikçi ürünlerin geliştirilmesine odaklanan ortak Ar-Ge projeleri için 6. çağrıyı yapıyor.

Uygulamaların piyasaya sürülmeye hazır çözümlerveya ürünler olması ve Türkiye ve İsrail  pazarları için kuvvetli bir pazar potansiyeline sahip olmaları beklenmektedir.

Teknolojinin tüm alanlarından projelerin kabuledilmesi ile birlikte, aşağıdaki alanlara odaklanılacaktır.

*ICT - Bilgi ve İletişim teknolojileri

*Bio teknoloji ve medikal cihazlar

*Bio-Agro-Tarım  ve gıdaTeknolojileri

*Otomotiv

MATIMOP ve TÜBİTAK, OCS (İsrail Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Baş Bilimadamı Ofisi) ve Tübitak tarafından temin edilecek projelere, gerekli kamu fonu erişimini sağlayacaklardır.

Çağrının toplam bütçesi 6 Milyon Euro olup, Türkiye ve İsrail ayrı ayrı 3'er Milyon Euro'yu kendi katılımcılarını teşvik etmek içi ayırmıştır.Bununla birlikte her iki ülke de gerekli gördüğü taktirde bu miktarı aşabilir.

Detayli bilgi

 
JOVELLA 2011- Uluslararası 8. Mücevher Fuarı

05-06 Temmuz 2011 – Tel –Aviv Fuar Alanı, Tel - Aviv

JOVELLA 2011 İsrail Mücevher Endüstrisinin en önemli etkinliğidir. Bu fuar hem İsrailli hem yabancı ziyaretçilere ultra modern tasarımlardan geleneksel tasarımlara, doğudan batıya, eskiden yeniye bir çok yeni tasarım sunmaktadır.

Jovella 2011 güzelliği, yüksek kaliteyi ve dünya standartlarında tasarımları temsil etmektedir.

İsrail, çağdaş tasarımlarıyla moda ve mimari konularda dünya çapında kabul görmüştür. Şimdi de yeni nesil mücevher tasarımcıları bu sanat dalına ve endüstriye yeni bir vitrin oluşturmaktadır.

Üreticiler, pazarlamacılar ve tasarımcılar - sizleri JOVELLA 2011’in başarısına ortak olmaya davet ediyoruz.

JOVELLA 2010 İsrail’deki Mücevher Endüstrisi için mükemmel bir buluşma platformu olmuştu.  Mücevher piyasasının saygın isimlerinden ve sanayideki alıcılarından oluşan 12,000 kişi Jovella 2010’u ziyaret edip lider şirketlerin temsilcileriyle görüştüler. Fuarı 200’den fazla yabancı alıcı ziyaret edip 150 şirketten fazlada katılımda bulunmuştur.

JOVELLA 2010 altın ve pırlanta tasarımlarıyla, gümüş mücevheratıyla, özel tasarım mücevher ve değerli taşlarıyla, çeşitli servis sağlayıcıların özel sergileriyle, muhteşem görüntüler oluşturmuştur.

Bu fuar profesyonellerin verimli ve muhteşem karşılaması olarak adlandırıldı.

Haber Kaynağı - 13/6/2011

Devamı...
 
EUREKA - İsrail'in başkanlığında, 18 Ülkeyi ağırlıyor

knessetEureka'nın İsrail başkanlılğı, toplam 18 ülkeden, 30 parlamenteri ağırlıyor.

Parlamenterler, İsrail'de, kriz zamanlarında, hükümetlerin birlikte, sınai yenilikleri cesaretlendirmek ve desteklemek için nasıl daha etkili çalışabileceklerini keşfedecekleri bir buluşma gerçekleştirecekler.

1990 yılından bu yana, iki yılda bir organize edilen Eureka konferansları, Avrupa'nın her yerinden katılan parlamenterleri,  Ar&Ge konusunda uluslararası işbirliğini teşvik etmek üzere bir araya getiriyor. Bu sene, konferans, İsrail'in Eureka başkanı olması nedeniyle,  İsrail'in meclis binası olan Knesset'te yapılacak.

İsrail, bugün dünyada en geniş sınai işbirliği platformuna sahip olan ülke.

Konferansta, teknolojinin efektif bir şekilde üniversitelerden, iş dünyasına ve sanayiye taşınmasının yolları ve Eureka'nın bu konuya katkıları tartışılacak.

Konuşmacılar arasında, Nobel  Ödülü Adayı, Ekonomi Profesörü Yisrael Aumann ile birlikte, Çalışma Sanayi ve Ticaret Bakanı Shalom Simhon ve Bilim ve Teknoloji Bakanı Profesör Daniel Herskowitz de yer alıyor.

Haber Kaynağı - 30/05/2011

 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 28 - 30 Toplam 116

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.9059 3.9216
EUR 4.8212 4.8405

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech