AT&T Raanana'da Üretim Tesisi Açıyor

att-logo

 

Amdocs ile birlikte lanse edilen tesis dünya çapında kurulan ikinci yerleşik tesistir.

AT&T, geçtiğimiz hafta, Amdoks ortaklığı ile yeni üretim tesisini Raanana'da açtı.

Bu yeni üretim tesisi, ürün geliştiricilerin ve Start - Up'ların yenilikçi mobil çözümler üzerinde, AT&T ve teknoloji sağlayıcıları için çalıştığı işbirliği ortamıdır. Birincisi Plano, Texas'ta olmak üzere, bu tesis AT&T'nin dünya çapında açılan ikinci yerleşik tesisidir.

Devamı...
 
Intel İsrail Tesisi için Devlet Teşviki İstiyor
intel

Dünyanın en büyük yarı iletken çip üreticisi, 15 nanometrelik çip plakaları üretimi için,  4,8 milyar dolar değerinde teknolojik yenilenme ve büyüme planlıyor.

İsrail Sanayi ve Ticaret Bakanlığının hafta başında yaptığı açıklamaya göre, Intel Corp. İsrail’in güneyindeki çip tesisi için bir büyüme daha planlıyor ve finansmanın bir kısmı için devlet teşviki arıyor.

Bakanlık, çip üreticisinin 4,8 milyar dolar değerinde teknolojik yenilenme ve büyümeyi planladığı ve şirketin İsrail’in güneyinde bulunan Kiryat-Gat tesisinde 15 nanometrelik çip plakaları üretme planlarını açıkladı.

Intel’in devletten talep ettiği teşvik miktarı bilinmezken, medyanın bu teşvik talebine biçtiği rakam 500 milyon dolarla 960 milyon dolar arasındadır.  Bu güne kadar Intel’in talep ettiği teşvikler, yatırım rakamının %12 - %20 si arasında değişmesi medyanın bu rakamları telaffuz etmesine neden olduğu tahmin ediliyor.

Bakanlık,  Intel’in bu proje için 1300 eleman daha işe alacağı ve böylelikle işgücünün 4400’e yükseleceğini açıklamıştır.

Intel’in İsrail’deki sözcüsü, firmanın teşvik talebini onayladı fakat bu teşvikin, Intel’in büyüme ve yenilenmesi için kullanılacağı anlamına gelmediği, açıklamasını yaptı.

İsrail Sanayi ve Ticaret Bakanı Sayın Shalom Simhon’un verdiği beyanatta, bakanlığın Intel’in başvurusunu değerlendireceğini açıkladı. Bakan, teşvik başvurusunun Intel’in Israil’in ticari operasyonlarına güvenoyunun bir göstergesi olduğunu ve bunun faaliyetlerin ve yatırımların büyümesi anlamına geldiği umduğunu söyledi.

Dünyanın bir numaralı çip üreticisi Intel’in Kiryat – Gat tesisi, dünyadaki Intel tesislerinin büyük ikinci tesisidir.

Haber Kaynağı - 17/6/2011

 
Facebook protestosu fiyat savaşını kazandı

cottage_cheeseSüpermarketler zinciri, binlerce tehdit boykotunun ardından süt ürünleri fiyatlarını düşüreceğini açıkladı.

 Süt ürünlerindeki fiyat artışı üzerine Facebook'tan açılan savaş çarşamba günü İsrail'de başarıyla  sonuçlandı. İki süpermarket zinciri, gelen taleplere boyun eğerek fiyatları düşürdüğünü açıkladı.

  20.000 facebook kullanıcısı, süzme peynir fiyatlarındaki boykota katılarak, Rami Levi'nin sahibi olduğu "Hashikma" isimli süpermarket zincirinin fiyatları düşürmesine neden oldu.

Shufersal süpermarket zinciri de, müşterilerine, Tnuva ve Tara marka ürünleri almaları halinde, 1 alana 1 bedava kampanyası uygulayarak bu harekete katıldı.

Facebook protestosu, İsrailli süt ürünleri üreticilerinin fiyatlarda belirgin bir artış yapmaları üzerine başladı. Tnuva, ürünlerine %7, Strauss firması %2,5-15 arasında fiyat artışı uyguladı.Ünilever tüm fiyatlarını %12 arttırdı.

 Haberin Kaynağı -  16/6/2011

 
<< İlk < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sonuç 25 - 27 Toplam 116

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.9059 3.9216
EUR 4.8212 4.8405

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech