İsviçreli Nobel Biocare İsrailli Alphabio'yu Satın Aldı

Avrupa tıbbi cihaz grubu, İsrailli tıbbi implant (aşı) şirketi için 95 milyon Dolar ödedi.

İsviçreli Nobel Biocare İsrailli Alphabio'yu Satın Aldıİsviçreli Nobel Biocare İsrailli Alphabio'yu Satın AldıEstetik tıbbi çözümler şirketi Nobel Biocare, İsrail'in önde gelen tıbbi aşı (implant) şirketi olan AlphaBio'yu satın aldı. Bu satın alma ile birlikte Nobel Biocare ortodontik mini-vidalar ve küçük çaplı implant gibi aşı (implant) hekimliği alanında dünyanın en hızlı piyasa segmentinde erişim sağlayarak küresel konumunu güçlendirmektedir. Aynı zamanda şirket İsrail'de piyasa lideri olacaktır ve Rusya'da, Polonya'da ve Latin Amerika'daki konumunu da genişletecektir. Nobel Biocare'nın CEO'su Domenico Scala'ya göre ‘AlphaBio'nun İsrail'deki lider konumu, cazip boru hattı ve güçlü yenilik becerileri muhteşem insanlar ile birlikte yenilik yeteneğimizi tamamlayacaktır'. Nobel Biocare 2006 yılından bu yana % 15.4 artış sağlayarak 2007 yılında 665.9 milyon Euro gelir elde etme etmiştir ve 2200'den fazla çalışanı mevcuttur.

 
John Deere İsrailli Plastro'yu Satın Aldı

John Deere 70 Milyon Dolara İsrailli Sulama Tedarikçisi Plastro'yu Satın Aldı

John Deere İsrailli Plastro’yu satın aldıJohn Deere İsrailli Plastro’yu satın aldıJohn Deere and Company yaklaşık 70 milyon Dolara Kibutz Gvat'tan Plastro Irrigation Systems şirketinin % 75.1'ini satın almıştır. Amerikanın önde gelen tarım ekipmanları üreticisi olan John Deere dünya çapında 500.000'den fazla çalışanı istihdam etmektedir ve 2007 yılında net 24.082 milyar Dolar satış ve gelir elde etmiştir. Plastro Irrigation Systems şirketi su ve gıda maliyetlerini önemli oranda düşürürken mahsul kalitesini ve verimini artırmak için etkili çözümler sunmaktadır. Dünya çapında 13 bağlı şirketi ve 100 temsilcisi mevcuttur.

 
Yahoo İsrailli Foxytunes'i Satın Aldı

Yahoo İsrailli Foxytunes’i Satın AldıYahoo İsrailli Foxytunes’i Satın AldıYahoo, İsrail'de kurulu olan FoxyTunes'u satın aldı. FoxyTunes kullanıcıların müzik ve şarkı sözlerini online olarak araştırmasına ve browser (göz atıcı) içerisinde media player'ı kontrol etmelerine imkan tanıyan Mozilla Firefox ve Internet Explorer için uyumlu browser (göz atıcı) ekidir. Satın alım miktarının 30-40 milyon Dolar civarında olacağı ve asıl yatırımcılarına % 1000 geri dönüş sağlayacağı tahmin edilmektedir.

Bu, Yahoo'nun müzik mülkiyeti kapsamında yapmış olduğu büyük çaplı atılımın bir parçasıdır. Yahoo'nun İsrail'in ilk internet portalı olan Walla!'yı Aralık 2007 ‘de satın almasından sonra Yahoo son birkaç yıl içinde İsrail'e ikinci kez yatırım yapmaktadır ve İsrail'de yeni bir AR&GE Merkezi olarak bu tesisi kullanmaktadır.

2005 yılında kurulan FoxyTunes kullanıcıların ses kontrolü, ilerleme, durdurma veya geri gitme gibi media player işlemlerini gerçekleştirmeleri için browser (göz atıcı) ilave eden bir uygulama geliştirmiştir.

 
<< İlk < Önceki 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Sonraki > Son >>

Sonuç 112 - 114 Toplam 116

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.9059 3.9216
EUR 4.8212 4.8405

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech