Ebay İsrail'deki Yatırımlarını Arttırıyor

EBay, 169 Milyon Dolara İsrailli Fraud Sciences'ı Satın Aldı

EBay, 169 Milyon Dolara İsrailli Fraud Sciences'ı Satın AldıOnline Müzayede Devi 2005 yılından bu yana İsrail'de 2. kez şirket satın alıyor

Fraud Sciences'in teknolojisi ürün satın alan müşterinin gerçekten kart sahibi olup olmadığını teyit etmek suretiyle saEBay, 169 Milyon Dolara İsrailli Fraud Sciences'ı Satın Aldıhte kredi kartı satın alımlarını ortadan kaldırmak amacıyla tasarlanmıştır. Şirket gerçek ve sahte işlemlerde % 99.9 doğruluk sağlayan bir teknoloji geliştirmişti. EBay ve bağlı şirketi e-ticaret sağlayıcı PayPal şirketlere yönelik dolandırıcılık ve sahteciliği ortadan kaldırmak için Fraud Science'nın risk araçlarından ve analitik çözümlerinden istifade etmeyi planlamaktadır. 2007 yılında 7.67 milyar Dolar gelir elde eden EBay Inc, 2005 yılında dünyanın ilk fiyat mukayese web sitesi olduğunu iddia eden İsrailli Shopping.com'u satın aldı. Fraud Sciences toplam 7 milyon Dolar yatırım ile Tel Aviv'de 2006 yılında kuruldu.

 
İsrail Ekonomisi Büyüyor

İsrail Ekonomisi 2007'nin 4. Çeyreğinde % 6.4 Büyüme Sağladı

İsrail Ekonomisi Büyüyor

Küresel durgunluğa rağmen İsrail ekonomisi 2007 yılının dördüncü çeyreğinde yılın en hızlı atılımını gerçekleştirerek yıllık yüzde 6.4 oranında büyüme sağladı. Büyüme, İsrail Merkezi İstatistik Bürosu tarafından belirtildiği üzere % 15.5 ihracat artışı sağlanarak önceki üç ayda revize edilmiş % 5.9'dan daha fazla oldu. Gayri safi yurt içi hasıla % 8.6 oranında arttı.

 
İngiliz Ecofin İsrailli Solel'e Yatırım Yaptı

İngiliz Ecofin İsrailli Solel Solar Systems'a 105 Milyon Dolar Yatırımda Bulunuyor

İngiliz Ecofin İsrailli Solel Solar Systems'a 105 Milyon Dolar Yatırımda Bulunuyorİngiliz Ecofin İsrailli Solel Solar Systems'a 105 Milyon Dolar Yatırımda Bulunuyorİngiliz alt yapı yatırım şirketi Ecofin İsrailli güneş enerjisi teknolojisi şirketi Solel Solar Systems Ltd'nin % 40'ını toplam 105 milyon Dolar maliyetle satın almaktadır. Dünyanın en büyük güneş enerjisi termal şirketi olan Solel güneş enerjisini elektriğe dönüştürmek için reflektör kullanmaktadır. Geçtiğimiz yıl Solel dünyanın en büyük güneş enerjisi tesisinin Kaliforniya Mojave Çölüne inşa edilmesi için Pacific Gas and Electric Şirketi ile anlaşma yaptı. Ecofin Ltd yaklaşık 5.4 Milyar Dolar ile alt yapı ve hizmet sektörlerinde uzmanlaşan Londra'da kurulu yatırım yönetim şirketidir.

Ecofin'in CEO'su Bernard Lambilliotte ‘Solel'e yatırım yapmaktan memnuniyet duymaktayız, şirketin hızlı bir şekilde büyümesi için destek vermeyi umut ediyoruz'şeklinde konuştu.

 
<< İlk < Önceki 31 32 33 34 35 36 37 38 39 Sonraki > Son >>

Sonuç 109 - 111 Toplam 116

Invest in Israel

Anket

Hangi sektörlerde İsrail ile işbirliği yapmak istersiniz?
 

TCMB Günlük Kurlar

Döviz Ef.Alış Ef.Satış
USD 3.9059 3.9216
EUR 4.8212 4.8405

BLOG

Blog

Haber Bülteni

Haber Bültenimize Üye olmak ister misiniz?

Adınız:
Soyadınız:
Ünvanınız:
Epostanız:
Firma:

Bizden Haberiniz Olsun

Ticaret Ataşeliğindeki en son içerikten hemen haberdar olmak için lütfen üye olun... [RSS Nedir?]

Israel Newtech

Israel Newtech